اخبار > نخستین جلسه مجمع سلامت اشنویه با حضور مسئولین شهرستان و استانی برگزار شد


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان اشنویه

نخستین جلسه مجمع سلامت اشنویه با حضور مسئولین شهرستان و استانی برگزار شد

اولین مجمع سلامت شهرستان اشنویه با حضور مقامات استانی، دانشگاه علوم پزشکی، شورای تامین، ائمه جمعه و جماعات و مسئولین ادارات شهرستان با هدف افزایش ارتقاء سطح سلامت در سطح شهرستان و جذب خیرین در این حوزه در تالار کوشکی شار اشنویه برگزار شد.

در این مراسم اسعد خضری فرماندار شهرستان اشنویه ضمن خیر مقدم به میهمانان خاطرنشان کرد: جامعه ما شرایط بسیار خاصی را در حال حاضر تجربه می کند و سلامت یکی از نعمت های الهی است و حق هر انسانی است که باید شرایط اجتماعی و کاری انسان به روندی باشد که سلامت شخص تامین شود. سلامت در جامعه نیازمند همکاری تمامی ارگان های مربوطه و غیر مربوطه می باشد و شامل بخش دینی، اجتماعی و شهروندی می باشد.

وی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از مسئولین برگزار کننده همایش افزود: انتظار می رود مسئولین در بخش سلامت دیدگاه روشن و بازتری را داشته باشند

در ادامه مراسم ماموستا خاتمی امام جمعه شهرستان بیان داشت: دین اسلام دین سلامت است و زمانی که از سلامت حرف می زنیم فقط هدف جسمی نیست در دین اسلام سلامت روحی و روانی و سلامت اخلاقی و فکری هم داریم .ایشان در ادامه به دونعمت بزرگ دین اسلام اشاره کردند که اولی امنیت و دیگری سلامت می باشد، اگر ما امنیت نداشته باشیم بدست آوردن دیگر ابعاد سلامت هم غیر قابل کسب است.

وی در انتهای بیانات خود گفت: انتظار می رود مسئولین نسبت به حوزه سلامت و تمامی ابعادش توجه بیشتری داشته باشند.

افشنگ مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان اشنویه نیز در این مراسم عنوان کرد: وقتی صحبت از سلامت می شود منظور همه ابعاد سلامت است ، در دنیا دوشاخص سلامت و آموزش بیشتر مورد توجه می باشد که بدون آموزش سلامت معنی نمی یابد و لازم است دیگر سیستم ها به آن کمک کنند.

وی، در پایان سخنان خود گزارش مختصری از عملکرد حوزه سلامت در اشنویه را بیان کرد.

انتظار مهدی معاون امور بهداشت در دانشگاه علوم پزشکی استان افزود: اقدامات پیشگیرانه ما مشابه کشورهای توسعه یافته است و بیماری های که با افزایش سن بروز می کنند شناسایی و کم تر شده اند، نظام سلامت در کل دنیا یک سابقه صد ساله دارد که ما از تجربیات دیگران استفاده می کنیم و جای خوشحالی دارد که شاخص های شهرستانی اشنویه نسبت به کشور و استان بالاتر است، همچنین دسترسی مردم به خدمات سلامت در سطح جامعه بیشتر شده است همچنین در تحول سلامت از پتانسیل مردم استفاده شده است، در حوزه فردی خود مراقبتی لازم است و و در خانواده از مواد غذایی سالم و شیوه زندگی سالم باید استفاده گردد در این زمینه نیز باید آموزش های لازم صورت پذیرد.

ایشان در پایان سخنان خود گفت: نقش اجتماعی خود را فراموش نکنیم و همیشه سفیر سلامت در جامعه باشیم


١٣:٥٤ - 1397/04/14    /    شماره : ١٩٥٨٨    /    تعداد نمایش : ١٦٦خروج