اخبار > بزرگداشت روز جهانی داوطلبین سلامت و ایدز


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و اشنویه

بزرگداشت روز جهانی داوطلبین سلامت و ایدز

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

همایش روز جهانی داوطلب و روز جهانی مبارزه با ایدز با حضور مدیریت محترم شبکه بهداشت ودرمان ،فرماندار ، روسای ادارات شهرستان و مسئولین وهمکاران حوزه های بهداشت و درمان شهرستان در سالن همایش های شبکه برگزار گردید.

طبق روال ، هر ساله  برای هر کدام از این مناسبتها شعاری در نظر گرفته میشود که شعار (داوطلب سلامت ،سفیر سلامت محله) برای روز جهانی داوطلب امسال و شعار ( برای آگاهی  از سلامتی خود ،من هم آزمایش اچ آی وی می دهم)برای هفته ملی مبارزه با ایدز انتخاب شده است.هدف از این برنامه تقدیر از رابطین متخصص فعال ادرات ورابطین افتخاری مراکز بهداشتی می باشد وهمچنین معرفی برنامه سفیر سلامت محله که جایگزین برنامه داوطلبین سلامت گردیده است .


دکتر افشنگ مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان در سخنان خود در این مراسم نقش داوطلبین سلامت و همچنین تشکیل کانون سلامت محلات را بسیار با اهمیت توصیف کرد و کمک به توسعه این امر در میان آحاد مردم تاکید نمود.

در ادامه مهندس خضری فرماندار شهرستان نیز ضمن اشاره به دستاوردهای دولت تدبیر و امید در حوزه سلامت ، کشاندن تبلیغ سلامت را به میان مردم امری ضروری در زمینه آموزش و فرهنگ سازی سلامت برشمرد.

در پایان از داوطلبین نمونه و فعال مردمی و ادارات با اهدای هدیه و لوح تقدیر ، تجلیل به عمل امد.

لازم به ذکر است سفیر سلامت محله (داوطلب سلامت )به منظور ترویج رفتارهای سالم در جامعه، با کسب مهارتهای بهداشتی و ارتباطی لازم، باعث تغییر نگرش و عملکرد مردم و بهبود شرایط زندگی آنها می شود.١٥:٠٥ - 1397/09/26    /    شماره : ٢١٨١٢    /    تعداد نمایش : ١٨١خروج