اخبار > برگزاری دومین مجمع سلامت شهرستان


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان اشنویه

برگزاری دومین مجمع سلامت شهرستان

روز چهارشنبه 18 دی ماه دومین جلسه مجمع سلامت شهرستان اشنویه با حضور دکتر غفارزاده معاونت عذا و دارو، امام جمعه،فرماندار، اعضای مجمع سلامت شهرستان و معتمدین در سالن جلسات شبکه برگزار گردید

در ابتدای جلسه دکترافشنگ مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان اشنویه ( دبیر مجمع سلامت شهرستان) به ارائه سیمای سلامت شهرستان و بیان موضوعات اولویت دار حوزه سلامت شهرستان همچنین شرح انتظارات از دستگاههای اجرائی پرداخت.

دکتر افشنگ ضمن تشریح سیمای سلامت شهرستان از اعضای مجمع سلامت شهرستان درخواست نمود، با جدیت و تلاش مضاعف در پیش بردن اهداف مجمع سلامت گام بردارند.

در ادامه جلسه شیرین جهانگیری مدیریت آموزش و پرورش شهرستان اشنویه به ارائه گزارشی از فعالیت ها و اقدامات آموزش و پرورش در خصوص کم تحرکی دانش آموزان و کنترل اضافه وزن و چاقی درکودکان و نوجوانان که یکی ازچالش های مجمع سلامت شهرستان اشنویه می باشد، پرداخت .

جهانگیری نخوردن صبحانه در بین بیش از65 درصد دانش آموزان را از دلایل چاقی در بین کودکان و نوجوانان برشمرد وعدم امکانات ورزشی در مدارس را دلیل کم تحرکی دانش آموزان قلمداد نمود.

شیرین جهانگیری ازمجمع سلامت شهرستان اشنویه درخواست نمود، با اختصاص اعتبارو ساخت سالن های سرپوشیده خصوصا برای فصل سرما زمینه ورزش در زمستان در شهرستان اشنویه که جزو مناطق سردسیر و کوهستانی می باشد را خواستار شد.

ادامه جلسه همراه شد با سخنرانی دکتر مام عزیزی سرپرست فرمانداری شهرستان اشنویه 

دکتر مام عزیزی ضمن تقدیر و تشکر از اعضای مجمع سلامت شهرستان با ارائه گزارش در این خصوص

دکترمام عزیزی گفت؛ یکی از چالش های اساسی هر شهرستان بدون شک دغدغه های سلامت آن شهرستان می باشد، که در این رابطه خدا را شاکرم که اعضای مجمع سلامت با این حساسیت پیگیرمعضلات سلامت می باشند .

دکترغفارزاده معاونت غذا و دارو که بعنوان نماینده ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی دراین جلسه حضور داشت، آخرین سخنران این جلسه بود.

دکترغفارزاده با ابراز خرسندی از حضور در مجمع سلامت شهرستان اشنویه اظهار داشت؛ درجلسه ای حضور دارم که اعضای مجمع سلامت آن با حساسیت خاصی پیگیر چالش ها و مشکلات سلامت شهرستان هستند واین موضوع من را امیدوار می کند که در این رابطه دغدغه کمتری داشته باشیم.

نماینده ریاست دانشگاه علوم پزشکی ازاعضای مجمع سلامت شهرستان درخواست نمود، سلامت مردم دراولویت برنامه های دانشگاه علوم پزشکی قراردارد و برهمین منوال با تمام امکانات از برنامه مجمع سلامت شهرستانها حمایت خواهیم کرد.

در ادامه جلسه دکترافشنگ مدیرشبکه بهداشت و درمان و دبیرمجمع سلامت شهرستان مصوبات را قرائت کرد .

پایان جلسه همراه شد، با قرائت بیانیه پایانی دومین مجمع سلامت شهرستان اشنویه توسط مهندس داراب مسئول دبیرخانه سیاستگزاری سلامت استان و تقدیر از منتخبین عرصه مجمع سلامت شهرستان

 


١٠:١٤ - 1398/10/21    /    شماره : ٢٨٣٥٦    /    تعداد نمایش : ٢٦٣خروج